KARGO / DEĞİŞİM / İADE SÜRECİ

KARGO SÜRECİ

Siparişleriniz “1-5” iş günü içerisinde işleme alınarak tarafınıza kargo takip numaranız mail olarak iletilecektir.( Sipariş verirken bilgilendirme maillerinizi alabilmek adına mail adresinizi doğru yazdığından emin olmanızı ve spam / önemsiz kutularınızı kontrol etmenizi öneririz.
Kargo şirketine teslim edilen paketlerimiz “1-5” iş günü içerisinde tarafınıza iletilecektir, Yoğunluktan dolayı bu süreçte değişiklik gösterebilmektedir. ( Hafta sonları maalesef işlem yapılamamaktadır.

****
Değişim / İade Prosedürü

Değiştirmek/iade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri, aşağıdaki değişim/iade koşulları çerçevesinde, paketinizin içinde bulunan değişim/iade formunu doldurarak, siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde ürünle birlikte formda belirtilen şekilde Size Belirtilen şirketi ile ücretsiz olarak bizlere geri gönderebilirsiniz. Ürünlerin değiştirilebilmesi veya iade edilebilmesi için aşağıda belirtilen değişim ve/veya iade koşullarına uyulması gerekmektedir.

Değişim/iade etmek istediğiniz ürün/ürünleri, Size Belirtilen ile gönderdiğiniz takdirde, kargo ücreti alınmayacaktır. İade paketiniz bizlere ulaştıktan 1-5 iş günü içerisinde tarafınıza bilgi maili gönderilecektir.
Değişim/iade etmek istediğiniz ürün/ürünleri farklı bir kargo şirketi ile göndermek istediğiniz taktirde, gönderilen paketlerin ücreti tarafımızdan karşılanmamaktadır.

Değişim / İade Şartları

Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz. Değişim sadece aynı model üründe /beden/numara değişikliği şeklinde yapılmaktadır. Ürününüzü paketinizin içinde bulunan formu doldurarak Size Belirtilen ile ücretsiz (sedagur.com ödemeli) geri gönderebilirsiniz. Forma değişim yapmak istediğiniz ürünü ve yerine hangi beden/numara istediğinizi belirtmelisiniz. İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirilir ve değiştirmek istediğiniz ürün eğer stoklarda mevcut ise ürün 1-5 iş günü içinde kargo şirketine teslim edilir. Ürün stoklarda mevcut değil ise ücret iadeniz gerçekleşir. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünü orijinal faturasıyla ve faturanın arkasındaki formu doldurarak “Değişim Talebi” olduğunu form üzerinde yazılı olarak belirterek, ürünü eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde sedagur.com iade adresine göndermelisiniz.

Ürün değişim adresi: SEDA GÜR – ESENTEPE MAH. BÜYÜKDERE CAD. TEKFEN NO:209 İÇ KAPI NO: 8 ŞİŞLİ/İSTANBUL

Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.Ürününüzü paketinizin içinde bulunan formu doldurarak Size Belirtilen ile ücretsiz (sedagur.com ödemeli) geri gönderebilirsiniz. Ürününüz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirilir ve iadeniz kabul edildiğinde size bir bilgi e-postası gönderilir. İade edeceğiniz ürünü orijinal faturasıyla ve faturanın arkasındaki iade bölümünü doldurarak, eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde sedagur.com iade adresine göndermelisiniz. Eğer ürünün faturası kurumsal ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamamaktadır.

Ürün iade adresi: SEDA GÜR – ESENTEPE MAH. BÜYÜKDERE CAD. TEKFEN NO:209 İÇ KAPI NO: 8 ŞİŞLİ/İSTANBUL

Satın aldığım ürünü kaç gün içerisinde değiştirmem veya iade etmem gerekiyor?

Ürününüzü teslim aldığınız andan itibaren 30 gün içerisinde yukarıdaki iade/değişim prosedürünü takip ederek iade edebilirsiniz veya değiştirebilirsiniz.

Elime ulaşan üründe renk ya da beden değişimi yapabilir miyim?

Değişim sadece aynı model üründe ve beden/numara değişikliği şeklinde yapılmaktadır. Talep edilen ürün stoklarda mevcut ise değişim, mevcut değilse ücret iadeniz yapılır.

Satın aldığım ürün kusurlu ise nasıl değiştirebilirim?

sedagur.com’de sizi mağdur etmemek adına tüm ürünler kalite kontrolünden geçirilmektedir. Yine de böyle bir durumla karşılaşırsanız ürün değişimi talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için değişim prosedürünü takip etmeniz yeterlidir.

Satın aldığım ürünü farklı bir ürün ile değiştirebilir miyim?

Değişim sadece aynı ürünün beden/numara seçenekleri üzerinden yapılabilir. Farklı bir ürün ile değişim yapılmamaktadır.

Değişim hakkımı kaç kez kullanabilirim?

Sipariş verdiğiniz tarih itibariyle aynı ürün ile ilgili 30 gün içinde 2 defa değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

İade veya değişim için ürünü hangi adrese göndermeliyim?
Ürün iade/değişim adresi:

Seda Gür – ESENTEPE MAH. BÜYÜKDERE CAD. TEKFEN NO:209 İÇ KAPI NO: 8 ŞİŞLİ/İSTANBUL

İade edeceğim veya değiştireceğim ürün için kargo ücreti ödeyecek miyim?
Size Belirtilen ile gönderdiğiniz hiçbir iade/değişim işlemi için kargo ücreti ödemezsiniz. İade/değişim işlemi için Size Belirtilen dışında bir kargo şirketi seçmeniz durumunda Şirketimiz kargo masraflarından sorumlu olmayacaktır, bu durumda kargo ücretini ödemeniz gerekir.

İade ettiğim ürünün ödemesi ne zaman gerçekleşecek?

İade ettiğiniz ürünün önce iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade ettiğiniz ürün/ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeleri 1-5 iş günü içerisinde bankaya iletilmektedir. İade işlemi onaylanan siparişlerin, para iadesi yapıldığına dair size bir bilgi e-postası gönderilecektir ve ürün bedeli ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilecektir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza/banka kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Banka uygulamaları gereği, taksitli gerçekleştirilen işlemler aynı şekilde taksitli olarak iade edilmektedir.

Satın aldığım ürün kusurlu ise nasıl iade edebilirim?
sedagur.com’de sizi mağdur etmemek adına tüm ürünler kalite kontrolünden geçirilmektedir. Yine de böyle bir durumla karşılaşırsanız iade talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için iade prosedürünü takip etmeniz yeterlidir.

Daha fazla bilgi için; info@sedagur.com